Jak przyspieszyć okres?

  Kategoria: Kobieta
  Komentarze: Możliwość komentowania Jak przyspieszyć okres? została wyłączona

Niekiedy okres może pokrzyżować plany wakacyjne czy imprezowe. Jednak są łatwe sposoby na przyspieszenie terminu nadejścia miesiączki. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest gorąca kąpiel, która poprawia krążenie krwi w organizmie. W związku z tym przepływa ona szybciej i zwiększa się jej ciśnienie. Dotyczy to oczywiście także krwi miesiączkowej. Podczas trwania kąpieli można masować dodatkowo dolne partie ciała, co wspomoże krążenie. Alternatywą dla gorącej kąpieli jest sauna lub używanie termoforu czy poduszki elektrycznej. Nie można jednak popaść w przesadę i doprowadzić do poparzenia. Taki zabieg należy przeprowadzać przez kilka wieczorów z rzędu.

Skutecznym sposobem na przyspieszenie miesiączki są też niekiedy ćwiczenia fizyczne. Im intensywniejsze, tym większa pewność, że okres pojawi się szybciej. Najskuteczniejsze są oczywiście ćwiczenia aktywizujące dolne partie brzucha. Sprawdza się więc bieganie, przysiady czy brzuszki. Innym rozwiązaniem są herbaty z ziół, które mają działanie przyspieszające krwawienie. Zalicza się do nich dziurawca, krwawnik, imbir, malwę, nagietek czy natka pietruszki. Naukowo potwierdzono, że częste picie herbatek ziołowych działa rozkurczowo na macicę i naczynia krwionośne, a poza tym wpływa na organizm relaksująco i uspokajająco. Trzeba jednak pamiętać, aby nie stosować wszystkich rodzajów herbatek jednocześnie. Picie kilku naparów jednocześnie może bowiem sprawić, że poszczególne zioła będą się wzajemnie wykluczać. Może to doprowadzić do rozregulowania się całego cyklu menstruacyjnego. Warto też wziąć pod uwagę, że wprawdzie niektóre zioła przyspieszają okres, ale też sprawiają, że jest on dłuższy i bardziej obfity. Tak działa m.in. czarna malwa.

W przypadku planów wakacyjnych można się pokusić o przyspieszenie okresu za pomocą antykoncepcji hormonalnej. Nie wolno jednak w tym przypadku eksperymentować na własną rękę, chyba, że stosuje się tabletki antykoncepcyjne na co dzień. W takiej sytuacji należy po prostu nie robić sobie przerwy między kolejnymi blistrami tabletek, ale zacząć nowe opakowanie wraz z pojawieniem się miesiączki. Jeśli pigułki będą zażywane przez minimum 21 dni to krwawienie nie pojawi się do momentu, aż ich spożywanie nie zostanie przerwane. Jeśli więc kobieta chce, aby miesiączka się pojawiła to powinna przestać przyjmować tabletki i wznowić ich zażywanie za 7 dni. W tym czasie pojawi się krwawienie menstruacyjne. Jednak jeśli kobieta na co dzień nie stosuje tabletek to powinna udać się do lekarza ginekologa.


Comments are closed for this post.