39 tydzień ciąży

  Kategoria: Tygodnie ciąży
  Komentarze: Możliwość komentowania 39 tydzień ciąży została wyłączona

Twoja macica, skóra, Twój brzuch są rozciągnięte do granic możliwości. Dziecko jakby ma tego świadomość, bo na tym etapie jego rośnięcie jest już powolniejsze. Niektóre maluszki robią sobie przerwę i nie rosną już. Czekają na wielki dzień, w którym przyjdą na świat i który już do końca życia będą świętować jako dzień swoich urodzin.

Jeśli potrzebujesz jakiś konkretnych danych, to warto zaznaczyć, że przeciętna masa płodu w 39 tygodniu wynosi od 3170 do 3630 gramów. Wzrost może się mieścić od około 48 centymetrów do 54 centymetrów.

Ostatnie dni ciąży to czas, kiedy rozwija się głównie mózg – dynamiczne tempo rozwoju mózgu będzie się utrzymywać przez pierwsze trzy lata, kiedy dziecko w oszałamiający sposób nie tylko się zmienia zewnętrznie, ale również dojrzewa psychicznie. Z noworodka zdanego zwłaszcza na mamę zmienia się w trzylatka ciekawego świata i gotowego spędzać kilka godzin w ciągu dnia bez rodziców.

Główka dziecka w tym tygodniu może nieco opaść – co ułatwi Ci oddychanie, zmniejszy zgagę, ale niestety może zwiększyć problem z chodzeniem. Możesz mieć wrażenie, że brzuch Ci zaraz spadnie na ziemię.

Zobacz również 39 tydzień ciąży na sosrodzice.pl

Comments are closed for this post.