37 tydzień ciąży

  Kategoria: Tygodnie ciąży
  Komentarze: Możliwość komentowania 37 tydzień ciąży została wyłączona

Gdyby maluszek przyszedł na świat dzisiaj, ciąża mogłaby zostać uznana za donoszoną. Nie oznacza to jednak, że należy domowymi sposobami przyspieszać poród. Warto poczekać aż maluszek sam się zdecyduje, że chce przyjść na świat. To bowiem dziecko określa dobry moment i lekarze dotąd nie wiedzą dokładnie jak to się dzieje. Nie są również w stanie ze 100% pewnością przewidzieć, kiedy nastąpi ten moment.

Wiele mam kusi wizja wspomagania natury, poprzez zastosowanie metod delikatnego stymulowania porodu. Takie jednak wywoływanie kolejnych zdarzeń to nie najlepszy pomysł. Poród indukowany jest bowiem ryzykowny, obarczony wieloma medycznymi zabiegami, które w ogóle nie są potrzebne. Warto dlatego wykazać się jeszcze chwilową cierpliwością i pozwolić narodzić się dziecku w odpowiednim dla niego czasie. Pozwólmy mu się do tego przygotować.

Jak duże jest dziecko w 37 tygodniu ciąży? Płód średnio przybiera 220 gramów tygodniowo, co oznacza, że może ważyć obecnie około 3000 gramów. Jednak w praktyce poszczególne dzieci bardzo różnią się między sobą, dlatego waga ta jest orientacyjna i nie należy przywiązywać do niej zbyt dużej uwagi.

Każdego dnia w organizmie maluszka gromadzi się tkanka tłuszczowa, która tworzy słodkie fałdki, które ujrzysz już po porodzie. Płód nie traci czasu i ćwiczy wdychanie i wydychanie wód płodowych, co pozwoli mu na swobodne oddychanie po porodzie. To niezmiernie ważne, pozwala na to, by płuca były gotowe do pracy jaką będą musiały wykonać w trakcie zaczerpywania pierwszego oddechu.

Poza tym dziecko mruga, kręci się, ssie kciuk, a w międzyczasie odpoczywa. Robi to wszystko w typowy dla jego temperamentu sposób. Wszystko po to, by być gotowy na wielki dzień, który ma już wkrótce nadejść.

Zobacz również 37 tydzień ciąży na sosrodzice.pl

Comments are closed for this post.