34 tydzień ciąży

  Kategoria: Tygodnie ciąży
  Komentarze: Możliwość komentowania 34 tydzień ciąży została wyłączona

Dziecko w 34 tygodniu ciąży ma około 50 centymetrów długości i waży niemal 2200 gramów. Jeśli spodziewasz się chłopca, w tym tygodniu małe jądra Twojego synka schodzą z jamy brzusznej do moszny. Nie zawsze jednak ten proces następuje w ciąży. Około 3% wszystkich chłopców rodzi się z jąderkami niezstąpionymi, co nie jest powodem do niepokoju, bo w większości wypadków do pierwszych urodzin jądra schodzą do odpowiedniej pozycji.

Być może nie chcesz znać płci dziecka i lekarz uszanował Waszą decyzję i informacji tej Wam nie przekazał? To oczywiście Twoja sprawa. Jeśli masz powody, by tak zdecydować, nikt nie ma prawa tej decyzji komentować.

Co się jeszcze dzieje u dziecka w 34 tygodniu ciąży? Maleńkie paznokietki, które dotąd nie pokrywały całej powierzchni, sięgają już do czubka palców dziecka. Niektóre niemowlaki rodzą się z długimi paznokciami, co wymusza ich ścięcie tuż po narodzinach lub używanie specjalnych rękawiczek niedrapek dla maluszków.

Kolejny ważnym aspektem w 34 tygodniu ciąży jest ułożenie płodu. Maluszek powinien się już „określić”, w jakiej pozycji będzie leżał aż do chwili porodu. Dane statystyczne wskazują, że 99 maluszków ze 100 układa się podłużnie i 94 z nich ma główkę skierowaną ku dołowi, czyli tak, by poród naturalny mógł przebiegać bez zbędnych zakłóceń, w taki sposób, jak obmyśliła to matka natura.

Co może dziać się u Ciebie? Jeśli wcześniej tego nie obserwowałaś, być może właśnie teraz będziesz mogła u siebie zauważyć aktywność piersi i wydzielanie płynu, który może być widoczny po ich naciśnięciu.

Poza tym typowe mogą być okresowe napięcia brzucha. Są to tak zwane skurcze Braxtona-Hicksa, które są niczym innym jak próbą generalną, mającą przygotować Twoje ciało do porodu w taki sposób, by sprostało jego wyzwaniom.

Zobacz również 34 tydzień ciąży na sosrodzice.pl

Comments are closed for this post.