17 tydzień ciąży

  Kategoria: Tygodnie ciąży
  Komentarze: Możliwość komentowania 17 tydzień ciąży została wyłączona

Zastanawiasz się, jakiej wielkości jest Twoje dziecko? Spójrz na swoją dłoń – maluszek jest miej więcej taki jak ona. Teraz przyłóż rękę do brzuszka i wszystko stanie się jasne…:)

Dziecko mierzy około 12,7 centymetrów – poczynając od czubka głowy po pośladki, a średnia waga równa się około 140 gramów.

W 17 tygodniu ciąży tworzy się już tkanka tłuszczowa. Jednak proces ten u dziecka postępuje powoli. Niestety wiele przyszłych mam narzeka, że one przybierają na wadze dużo szybciej i w sposób zdawać by się mogło niekontrolowany… Jednak uwaga! Ciąża to nie czas na odchudzanie, nie myśl o nadmiarze kalorii, o rosnącym brzuchu, udach i znikającej talii. Postaraj się zdrowo odżywiać, stosując zrównoważoną dietę. Dzięki temu będziesz miała pewność, że maluszek otrzymuje wszystko to, czego potrzebuje, a Ty bez sensu nie pielęgnujesz niezdrowych nawyków.

Mimo rozwoju tkanki tłuszczowej, maluszek w 17 tygodniu ciąży jest dość szczuplutki. Charakterystyczna dla tego etapu jest niemal przezroczysta skóra.

Co robi dziecko w brzuchu? Rzecz jasna nie próżnuje. Jeśli myślisz, że tylko rośnie, mylisz się…Ono pracuje nad doskonaleniem nowych umiejętności: ssaniem i połykaniem. To bardzo istotne, bo już za kilkanaście tygodni dziecko musi być gotowe, by jeść samodzielnie z piersi lub butelki oraz by na własną ręką (a właściwie na własne płuca…) oddychać.

Zobacz również 17 tydzień ciąży na sosrodzice.pl

Comments are closed for this post.